Seizoen 2013-2014


Eindrangschikking (voorronde + finalegroep) 29/4

  Groep A:
Pos Naam                 Prt  Score  BRtg   Rtg RtTnm   SBgr    We  W-We   TPR
  1 Frits Brandsma        14   11,0  1725  1765    40  76,00  9,40  1,60  1802
  2 Albert Verheij        14   10,0  1790  1778   -12  69,75 10,49 -0,49  1731
  3 Bert Koster           14    9,0  1531  1610    79  57,75  5,86  3,14  1700
  4 Freddie Steggink      14    9,0  1751  1730   -21  56,75  9,84 -0,84  1677
  Groep B:
  5 Jan Mark Hof          14    9,5  1679  1688     9  51,25  9,13  0,37  1678
  6 Jan Bol               14    8,5  1793  1731   -62  51,25 10,98 -2,48  1615
  7 Free Bekker           14    6,0  1408  1452    44  40,50  4,24  1,76  1534
  8 Ben Sloot             14    5,0  1472  1463    -9  25,00  5,36 -0,36  1472
  Groep C:
  9 Sjouke Gerbens        14    5,5  1437  1430    -7  24,50  5,79 -0,29  1442
 10 Joop Naaijer          14    4,0  1408  1377   -31  19,00  5,25 -1,25  1363
 11 Joost van Melle       14    3,5  1402  1361   -41  14,00  5,15 -1,65  1332
 12 Jan van der Berg      14    3,0  1240  1252    12  16,25  2,51  0,49  1282
SB: Sonneborn-Berger
We: Verwachte score
W-We: Het verschil tussen de verwachte score en de werkelijke score.
De startratings zijn afkomstig van de ratinglijst van 1 augustus 2013.
Klik hier voor meer overzichten.

Eindrangschikking finalegroepen 29/4:

  Groep A:
Pos Naam                 Prt  Score  BRtg   Rtg RtTnm   SBgr    We  W-We   TPR
  1 Albert Verheij         3    2,5  1790  1803    13   2,75  1,96  0,54  1949
  2 Frits Brandsma         3    2,0  1725  1734     9   1,50  1,62  0,38  1811
  3 Bert Koster            3    1,5  1531  1552    21   1,25  0,65  0,85  1755
  4 Freddie Steggink       3    0,0  1751  1707   -44   0,00  1,76 -1,76  1282
  Groep B:
  1 Jan Bol                3    2,5  1793  1795     2   3,00  2,42  0,08  1799
  2 Jan Mark Hof           3    2,0  1679  1681     2   1,50  1,93  0,07  1678
  3 Ben Sloot              3    1,0  1472  1473     1   1,50  0,96  0,04  1506
  4 Free Bekker            3    0,5  1408  1403    -5   0,50  0,68 -0,18  1368
  Groep C:
  1 Joost van Melle        3    2,0  1402  1411     9   2,00  1,66  0,34  1482
  2 Joop Naaijer           3    2,0  1408  1416     8   2,00  1,69  0,31  1480
  3 Sjouke Gerbens         3    2,0  1437  1441     4   2,00  1,85  0,15  1470
  4 Jan van der Berg       3    0,0  1240  1220   -20   0,00  0,80 -0,80  1016

Uitslagen finalegroepen:

Ronde 1  29-4-2014: 
(A)Frits        - Bert         1-0
   Freddie      - Albert       0-1
(B)Ben          - Jan Bol      ½-½
   Free         - Jan Mark     0-1
(C)Joost        - Jan v/d B    1-0
   Joop         - Sjouke       1-0
Ronde 1 15-4-2014: Ronde 2 22-4-2014: (A)Bert - Freddie 1-0 Frits - Freddie 1-0 Albert - Frits 1-0 Bert - Albert ½-½ (B)Jan Mark - Ben 1-0 Free - Ben ½-½ Jan Bol - Free 1-0 Jan Mark - Jan Bol 0-1 (C)Sjouke - Joost 1-0 Joost - Joop 1-0 Jan v/d B - Joop 0-1 Jan v/d B - Sjouke 0-1

Wedstrijdschema finalegroepen:

                                            Lotnummers:
Groep A:                                    1 Freddie
Ronde 1 x   4-1   3-2                       2 Frits
Ronde 2 x   4-3   2-1                       3 Albert
Ronde 3 x   2-4   1-3                       4 Bert 
Groep B:                                    1 Jan Mark
Ronde 1 x   1-4   2-3                       2 Jan Bol
Ronde 2 x   3-4   1-2                       3 Free
Ronde 3 x   4-2   3-1                       4 Ben 
Groep C:                                    1 Sjouke
Ronde 1 x   1-4   2-3                       2 Jan v/d B
Ronde 2 x   4-3   2-1                       3 Joop
Ronde 3 x   4-2   3-1                       4 Joost
x gespeelde ronde
# aanstaande ronde
* uitgestelde partij
+ vooruitgespeelde of te spelen partij

Eindrangschikking voorronde 12/4:

  Groep A:
Pos Naam                 Prt  Score  BRtg   Rtg RtTnm   SBgr    We  W-We   TPR
  1 Freddie Steggink      11    9,0  1751  1774    23  42,75  8,08  0,92  1806
  2 Frits Brandsma        11    9,0  1725  1756    31  42,50  7,77  1,23  1806
  3 Albert Verheij        11    7,5  1790  1764   -26  34,00  8,52 -1,02  1677
  4 Bert Koster           11    7,5  1531  1588    57  33,75  5,21  2,29  1687
  Groep B:
  5 Jan Mark Hof          11    7,5  1679  1687     8  30,00  7,20  0,30  1677
  6 Jan Bol               11    6,0  1793  1729   -64  25,75  8,56 -2,56  1577
  7 Free Bekker           11    5,5  1408  1456    48  26,75  3,56  1,94  1566
  8 Ben Sloot             11    4,0  1472  1462   -10  12,25  4,40 -0,40  1463
  Groep C:
  9 Sjouke Gerbens        11    3,5  1437  1426   -11  14,50  3,94 -0,44  1431
 10 Jan van der Berg      11    3,0  1240  1272    32  12,00  1,70  1,30  1362
 11 Joop Naaijer          11    2,0  1408  1369   -39   6,25  3,56 -1,56  1305
 12 Joost van Melle       11    1,5  1402  1352   -50   5,00  3,49 -1,99  1246

Uitslagen voorronde:

Ronde 11   25-3-2014:                 
1 Joop         - Jan v/d B     0-1
2 Freddie      - Bert          0-1
3 Ben          - Albert        0-1
4 Joost        - Sjouke        1-0
5 Frits        - Jan Mark      1-0
6 Free         - Jan Bol       ½-½
Ronde 9 18-2-2014: Ronde 10 18-3-2014: 1 Jan v/d B - Free 1-0 4/3 Jan v/d B - Frits 0-1 7/4 2 Jan Bol - Frits 0-1 Free - Joost 1-0 3 Jan Mark - Joost 1-0 Jan Bol - Ben ½-½ 4 Sjouke - Ben 1-0 Jan Mark - Freddie 0-1 5 Albert - Freddie ½-½ Sjouke - Joop ½-½ 6 Bert - Joop 1-0 Albert - Bert ½-½ 7/4
Ronde 7 26-11-2013: Ronde 8 11-2-2014: 1 Sjouke - Jan v/d B 1-0 Jan v/d B - Joost ½-½ 2 Albert - Jan Mark 1-0 Frits - Ben 1-0 3 Bert - Jan Bol ½-½ Free - Freddie 0-1 4 Joop - Free 0-1 Jan Bol - Joop ½-½ 5 Freddie - Frits 1-0 Jan Mark - Bert 1-0 6 Ben - Joost 1-0 Sjouke - Albert ½-½
Ronde 5 15-10-2013: Ronde 6 19-11-2013: 1 Jan v/d B - Ben 0-1 3/12 Jan Mark - Jan v/d B 1-0 2 Joost - Freddie 0-1 Sjouke - Jan Bol 0-1 3 Frits - Joop 1-0 Albert - Free 0-1 4 Free - Bert 0-1 Bert - Frits 0-1 5 Jan Bol - Albert 0-1 Joop - Joost 1-0 6 Jan Mark - Sjouke 1-0 Freddie - Ben 1-0
Ronde 3 1-10-2013: Ronde 4 8-10-2013: 1 Jan v/d B - Freddie 0-1 Jan Bol - Jan v/d B 1-0 2 Ben - Joop 1-0 Jan Mark - Free 1-0 3 Joost - Bert 0-1 Sjouke - Frits 0-1 4 Frits - Albert 1-0 Albert - Joost 1-0 5 Free - Sjouke ½-½ Bert - Ben 1-0 6 Jan Bol - Jan Mark ½-½ 3/12 Joop - Freddie 0-1
Ronde 1 10-9-2013: Ronde 2 17-9-2013: 1 Albert - Jan v/d B 1-0 Bert - Jan v/d B ½-½ 2 Bert - Sjouke 1-0 Joop - Albert 0-1 12/4 3 Joop - Jan Mark 0-1 Freddie - Sjouke 1-0 3/12 4 Freddie - Jan Bol ½-½ Ben - Jan Mark 0-1 5 Ben - Free ½-½ Joost - Jan Bol 0-1 6 Joost - Frits 0-1 3/12 Frits - Free 0-1

Wedstrijdschema voorronde:

                                                                Lotnummers
                                                                1 Jan Bol
Ronde  4  x  1-12   2-11   3-10   4-9    5-8    6-7             2 Jan Mark
Ronde  3  x 12-7    8-6    9-5   10-4   11-3    1-2             3 Sjouke 
Ronde  6  x  2-12   3-1    4-11   5-10   6-9    7-8             4 Albert
Ronde  5  x 12-8    9-7   10-6   11-5    1-4    2-3             5 Bert
Ronde  7  x  3-12   4-2    5-1    6-11   7-10   8-9             6 Joop
Ronde  8  x 12-9   10-8   11-7    1-6    2-5    3-4             7 Freddie 
Ronde  1  x  4-12   5-3    6-2    7-1    8-11   9-10            8 Ben
Ronde 10  x 12-10  11-9    1-8    2-7    3-6    4-5             9 Joost
Ronde  2  x  5-12   6-4    7-3    8-2    9-1   10-11           10 Frits
Ronde  9  x 12-11   1-10   2-9    3-8    4-7    5-6            11 Free
Ronde 11  x  6-12   7-5    8-4    9-3   10-2   11-1            12 Jan v/d B

Competitieopzet

Speeltempo: één uur en 45 min voor 40 zetten en 15 min voor het uitspelen van de partij.
De competitie bestaat uit een voorronde waaruit vervolgens finalegroepen worden samengesteld.
Zowel de voorronde als de finalegroepen worden volgens het Round Robin systeem gespeeld.
De hoogst geklasseerde spelers uit de voorronde worden geplaatst in groep A. *
Bij een eventueel gelijk aantal behaalde punten in de voorronde worden voor de plaatsing in de finalegroepen de volgende criteria gehanteerd en dit in volgorde van gewicht.
A: De hoogste Sonneborn-Berger score. (SB)
B: De hoogste overscore, (W-We)
De punten uit de finalegroep worden opgeteld bij de punten uit de voorronde.
De speler uit groep A die na deze som de meeste punten heeft is kampioen van sc.Middelstum.
Ook hier worden bij een gelijk aantal punten de hierboven genoemde criteria gehanteerd.
In het wedstrijdschema van de finalegroepen zal er met verwisselde kleuren worden gespeeld.
De resultaten worden ter verwerking op de ratinglijst van augustus 2014 aan de KNSB aangeboden.

* De intentie is om het aantal groepen beperkt te houden waarmee ze zo groot mogelijk worden.
De beslissing over dit aantal mag in januari verwacht worden wanneer de CL meer zicht heeft op het aantal beschikbare wedstrijddagen.

De bekercompetitie:

Eerste ronde   12-11-2013:    45 m. pppp         Snelschaken         Armageddon
1. Jan Mark *   - Frits           1-1                1-1                1-0 
2. Joop         - Sjouke *        ½-1½                -                  -
3. Harry *      - Jan v/d B      1½-½                 -                  -
4. Jan Bol      - Freddie *       1-1                ½-1½                -
5. Ben *        - Albert *         *                  *                  *
6. Bert *       - Gerry           2-0                 -                  -
7. Joost        - Free *          0-2                 -                  -
Kwartfinales   17-12-2013:
1. Sjouke       - Freddie *       1-1                ½-1½                -
2. Free         - Ben *           ½-1½                -                  -
3. Harry *      - Jan Mark       1½-½                 -                  -
4. Albert *     - Bert            2-0                 -                  -  
Halve finales  11-3-2014:
1. Harry *      - Ben             2-0                 -                  -
2. Albert *     - Freddie         1-1                2-0                 -  
Finale         
1. Harry *      - Albert          2-0                 -                  - 

Bekercompetitieopzet

Naast de winnaars plaatst zich één lucky loser voor de kwartfinale. Deze wordt door loting aangewezen.
Elke ronde bestaat uit een match over 2 partijen waarvoor 45 minuten per persoon per partij geldt. Voor de kleur in de eerste partij wordt geloot, de tweede partij wordt met verwisselde kleuren gespeeld.
Bij een gelijke stand in de match worden er 2 snelschaakpartijen gespeeld waarvoor de spelers 5 minuten pppp krijgen met een increment van 3 seconden per zet. De kleurvolgorde is hetzelfde als eerder in de match.
Is na deze snelschaakpartijen de stand nog steeds gelijk dan wordt er een beslissing geforceerd door middel van een Armageddonpartij waarbij voor de kleur wordt geloot.
Hierbij krijgt wit 6 minuten, zwart 5 minuten, de witspeler moet winnen om zich te plaatsen voor de volgende ronde, de zwartspeler plaatst zich dus ook bij remise.
Alleen voor de 45 min. partijen geldt de verplichting om te noteren.
De resultaten zullen niet ter verwerking op de ratinglijst aan de KNSB worden aangeboden
footer