Seizoen 2008 - 2009

Eindklassement (voorronde + finalegroep) 5/5

Pos Naam              G   W   R   V  Score  Brtg  Nrtg  Rs  TPR    Prc
Groep A:
  1 Harry Wubs       17  15   2   0   16,0  1864  1928  64  1964   94,1
  2 Ti de Jong       17   9   3   5   10,5  1516  1634 118  1701   61,8
  4 Jan Mark Hof     17   7   7   3   10,5  1723  1704 -19  1693   61,8
  5 Allert Riepma    17   7   6   4   10,0  1682  1674  -8  1670   58,8
  5 Frits Brandsma   17   8   4   5   10,0  1700* 1680 -20  1669   58,8
Groep B:
  1 Jan Bol          17   9   5   3   11,5  1757  1729 -28  1714   67,6
  2 Fred Steggink    17   8   4   5   10,0  1711  1667 -44  1641   58,8
  3 Bert Koster      17   7   4   6    9,0  1500* 1566  66  1604   52,9
  4 Joop Naaijer     17   5   6   6    8,0  1630  1579 -51  1549   47,1
  5 Sjouke de Vries  17   4   4   9    6,0  1397  1438  41  1461   35,3
Groep C:
  1 Fré Bekker       16   3   6   7    6,0  1406  1415   9  1420   37,5
  2 Sjouke Gerbens   16   3   4   9    5,0  1445  1400 -45  1370   31,3
  3 Jan van den Berg 16   2   1  13    2,5  1256  1242 -14  1232   15,6
  4 Joost van Melle  16   2   0  14    2,0  1330  1262 -68  1217   12,5

 * Deze rating is bepaald.
Brtg: Beginrating, afkomstig van de ratinglijst van 1 augustus
Nrtg: Nieuwe rating, in deze kolom zijn de uitslagen verwerkt en deze hebben geleid tot de nieuwe rating.
Rs : Ratingsaldo, ratingwinst of -verlies in punten.
Tpr : Tournooiprestatierating.
Prc : Percentage, scoringspercentage.

Klik hier voor de kruistabel en andere overzichten.

Het eindklassement in de finalegroepen 5/5:

Pos Naam             G   W   R   V  Score  Brtg  Nrtg  Rs  TPR    Prc
Groep A:
  1 Harry Wubs       4   3   1   0    3,5  1864  1878  14  1958   87,5
  2 Jan Mark Hof     4   1   3   0    2,5  1723  1733  10  1790   62,5
  3 Ti de Jong       4   1   1   2    1,5  1516  1534  18  1638   37,5
  4 Allert Riepma    4   1   1   2    1,5  1682  1670 -12  1602   37,5
  5 Frits Brandsma   4   0   2   2    1,0  1700* 1670 -30  1497   25,0
Groep B:
  1 Jan Bol          4   4   0   0    4,0  1757  1789  32  1968  100,0
  2 Fred Steggink    4   3   0   1    3,0  1711  1721  10  1775   75,0
  3 Bert Koster      4   1   1   2    1,5  1500* 1504   4  1524   37,5
  4 Joop Naaijer     4   0   2   2    1,0  1630  1594 -36  1393   25,0
  5 Sjouke de Vries  4   0   1   3    0,5  1397  1388  -9  1335   12,5
Groep C:
  1 Fré Bekker       3   2   1   0    2,5  1406  1428  22  1606   83,3
  2 Sjouke Gerbens   3   1   1   1    1,5  1445  1431 -14  1323   50,0
  3 Jan van den Berg 3   1   0   2    1,0  1256  1257   1  1269   33,3
  4 Joost van Melle  3   1   0   2    1,0  1330  1320 -10  1239   33,3

 * Deze rating is bepaald.

De uitslagen van de finalegroepen:

Ronde 5:  5-5-2009 (laatste ronde)
(A) Allert      -   Harry        0-1   
    Frits       -   Ti           ½-½      
(B) Fred        -   Sjouke de V  1-0
    Jan B       -   Bert         1-0
(C) Jan v/d B   -   Sjouke G     0-1        
Ronde 3:  7-4-2009                  Ronde 4:  14-4-2009
(A) Ti          -   Jan Mark     0-1    (A) Ti         -   Harry          0-1
    Harry       -   Frits        1-0        Jan Mark   -   Allert         ½-½
(B) Joop        -   Jan B        0-1    (B) Bert       -   Sjouke de V    1-0
    Bert        -   Fred         0-1        Joop       -   Fred           0-1
(C) Joost       -   Fré          0-1    (C) Sjouke G   -   Joost          0-1
                                            Fré        -   Jan v/d B      1-0
Ronde 1:  17-3-2009                 Ronde 2: 31-3-2009
(A) Allert      -   Frits        1-0    (A) Frits      -   Jan Mark       ½-½  
    Jan Mark    -   Harry        ½-½        Ti         -   Allert         1-0
(B) Jan B       -   Fred         1-0    (B) Joop       -   Bert           ½-½
    Sjouke de V -   Joop         ½-½        Jan B      -   Sjouke de V    1-0
(C) Jan v/d B   -   Joost        1-0    (C) Fré        -   Sjouke G       ½-½ 

Het wedstrijdschema van de finalegroepen:

Groep A                                  Vrij          Lotnr
Ronde A     2-5   3-4                    Harry           1 
Ronde B     3-5   1-2                    Allert          4
Ronde C     3-1   5-4                    Frits           2
Ronde D     4-1   2-3                    Jan Mark        5
Ronde E     4-2   5-1                    Ti              3
Groep B
Ronde A     2-5   4-3                    Jan B           1
Ronde B     3-5   1-2                    Joop            4
Ronde C     1-3   5-4                    Bert            2
Ronde D     4-1   2-3                    Sjouke de V     5
Ronde E     4-2   1-5                    Fred            3
Groep C
Ronde A     3-4                          Sjouke G        1
Ronde B     2-1                          Joost           4
Ronde C     3-1                          Fré             2
Ronde D     1-4   2-3                    
Ronde E     4-2                          Jan v/d B       3

Gespeelde partijen zijn in blauw weergegeven.
De competitieleider bepaalt op praktische gronden welke ronde op welke
speelavond wordt gespeeld. * Aanstaande ronde (indien bekend)

De eindrangschikking in de voorronde 17/3:

Pos Naam               G   W   R   V  Score  Brtg  Nrtg  Rs  TPR    Prc
  1 Harry Wubs        13  12   1   0   12,5  1864  1914  50  1966   96,2
  2 Frits Brandsma    13   8   2   3    9,0  1700  1711  11  1723   69,2
  3 Ti de Jong        13   8   2   3    9,0  1516  1616 100  1721   69,2
  4 Allert Riepma     13   6   5   2    8,5  1682  1686   4  1691   65,4
  5 Jan Mark Hof      13   6   4   3    8,0  1723  1694 -29  1663   61,5
  6 Jan Bol           13   5   5   3    7,5  1757  1698 -59  1635   57,7
  7 Bert Koster       13   6   3   4    7,5  1500  1563  63  1628   57,7
  8 Fred Steggink     13   5   4   4    7,0  1711  1657 -54  1600   53,8
  9 Joop Naaijer      13   5   4   4    7,0  1630  1614 -16  1597   53,8
 10 Sjouke de Vries   13   4   3   6    5,5  1397  1447  50  1500   42,3
 11 Sjouke Gerbens    13   2   3   8    3,5  1445  1414 -31  1380   26,9
 12 Fré Bekker        13   1   5   7    3,5  1406  1392 -14  1377   26,9
 13 Jan van den Berg  13   1   1  11    1,5  1256  1240 -16  1223   11,5
 14 Joost van Melle   13   1   0  12    1,0  1330  1273 -57  1212    7,7

De uitslagen van de voorronde:

Ronde 17   10-3-2009                Ronde 18: 17-3-2009
1 Joost       -   Fred        0-1        Ti          -   Sjouke G    1-0
2 Jan v/d B   -   Harry       0-1
3 Sjouke G    -   Jan B       0-1
4 Joop        -   Allert      ½-½
5 Sjouke de V -   Bert        ½-½
6 Jan Mark    -   Frits       1-0
Ronde 15:  24-2-2009                Ronde 16:  3-3-2009
1 Frits       -   Jan B       1-0        Sjouke G    -   Jan v/d B   1-0
2 Bert        -   Joop        ½-½
3 Allert      -   Ti          ½-½
4 Harry       -   Joost       1-0
5 Fred        -   Fré         1-0
Ronde 13:  3-2-2009                 Ronde 14: 10-2-2009
1 Bert        -   Frits       0-1        Jan Mark    -   Sjouke G    ½-½
2 Allert      -   Jan Mark    1-0        Frits       -   Allert      ½-½
3 Harry       -   Sjouke de V 1-0        Jan B       -   Fré         1-0
4 Fred        -   Joop        0-1        Ti          -   Fred        1-0
5 Fré         -   Ti          0-1
6 Joost       -   Jan v/d B   0-1
Ronde 11: 6-1-2009                  Ronde 12: 27-1-2009
1 Jan Mark    -   Sjouke de V 1-0        Jan v/d B   -   Fré         ½-½
2 Frits       -   Joop        1-0        Joop        -   Harry       0-1
3 Bert        -   Jan v/d B   1-0        Sjouke de V -   Sjouke G    1-0
4 Allert      -   Joost       1-0        Jan B       -   Allert      ½-½
5 Sjouke G    -   Fré         ½-½        Jan Mark    -   Bert        1-0
6 Harry       -   Fred        1-0
Ronde 9: 25-11-2008                 Ronde 10: 2-12-2008
1 Fred        -   Sjouke G    1-0        Bert        -   Jan B       1-0
2 Fré         -   Allert      0-1        Allert      -   Sjouke de V 1-0
3 Joost       -   Bert        0-1        Sjouke G    -   Joop        0-1
4 Ti          -   Frits       1-0        Harry       -   Ti          1-0
5 Joop        -   Jan Mark    1-0        Fred        -   Jan v/d B   1-0
6 Sjouke de V -   Jan B       0-1        Fré         -   Joost       1-0
Ronde 7: 4-11-2008                  Ronde 8: 11-11-2008
1 Jan B       -   Joop        ½-½        Sjouke G    -   Frits       0-1
2 Jan Mark    -   Ti          0-1        Harry       -   Jan Mark    ½-½
3 Frits       -   Jan v/d B   1-0        Fred        -   Jan B       ½-½
4 Bert        -   Fré         ½-½        Fré         -   Sjouke de V ½-½
5 Allert      -   Fred        0-1        Joost       -   Joop        1-0
6 Sjouke G    -   Harry       0-1        Jan v/d B   -   Ti          0-1     
Ronde 5: 7-10-2008                  Ronde 6: 14-10-2008
1 Fré         -   Harry       0-1        Harry       -   Allert      1-0
2 Joost       -   Sjouke G    0-1        Fred        -   Bert        0-1
3 Jan v/d B   -   Allert      0-1        Joost       -   Frits       0-1
4 Ti          -   Bert        0-1        Jan v/d B   -   Jan Mark    0-1
5 Sjouke de V -   Frits       0-1        Ti          -   Jan B       ½-½
6 Jan B       -   Jan Mark    ½-½        Joop        -   Sjouke de V 1-0       
Ronde 3: 16-9-2008                  Ronde 4: 30-9-2008 
1 Sjouke de V -   Ti          1-0        Joop        -   Jan v/d B   1-0
2 Jan B       -   Jan v/d B   1-0        Sjouke de V -   Joost       1-0
3 Jan Mark    -   Joost       1-0        Jan Mark    -   Fred        ½-½
4 Frits       -   Fré         1-0        Frits       -   Harry       0-1
5 Bert        -   Harry       0-1        Bert        -   Allert      0-1
6 Allert      -   Sjouke G    ½-½        
Ronde 1:  2-9-2008                    Ronde 2:  9-9-2008
1 Sjouke G    -   Bert        0-1        Ti          -   Joost       1-0
2 Fred        -   Frits       ½-½        Joop        -   Fré         ½-½
3 Fré         -   Jan Mark    0-1        Sjouke de V -   Fred        ½-½
4 Joost       -   Jan B       0-1        Jan B       -   Harry       0-1
5 Jan v/d B   -   Sjouke de V 0-1        
6 Ti          -   Joop        1-0  

Het wedstrijdschema van de voorronde:

                                                            Vrij        Lotnr
Ronde A    2-15   3-14   4-13   5-12   7-10   8-9           Joop          1
Ronde B   11-7   13-5   14-4   15-3    1-2   10-8           Sjouke G      9
Ronde C    3-1    4-15   5-14   7-12   8-11   9-10          Sjouke de V   2
Ronde D   11-9   12-8   13-7   15-5    1-4    2-3           Harry        10
Ronde E    4-2    5-1    7-14   8-13   9-12  10-11          Jan B         3
Ronde F   12-10  13-9   14-8   15-7    2-5    3-4           Fred         11
Ronde G    5-3    7-1    8-15   9-14  10-13  11-12          Jan Mark      4
Ronde H   13-11  14-10   9-3    1-8    2-7    4-5           Fré          12
Ronde I    7-3    8-2    9-1   10-15  11-14  12-13          Frits         5
Ronde J   14-12  15-11   1-10   2-9    3-8    4-7           Joost        13
Ronde K    7-5    8-4   15-9   10-2   11-1   12-15  13-14
Ronde L   15-13   1-12   2-11   3-10   4-9    5-8           Jan v/d B    14
Ronde M    9-5   10-4   11-3   12-2   13-1   14-15          Bert          7
Ronde N    1-14   2-13   3-12   4-11   5-10   7-8           Ti           15
Ronde O    9-7   11-5   12-4   13-3   14-2   15-1           Allert        8

Competitieopzet seizoen 2008 - 2009:


Speeltempo: één uur en 45 min voor 40 zetten, 15 min voor het uitspelen van de partij.
De competitie bestaat uit een voorronde en drie finalegroepen.
Deze worden volgens het "Round Robin" systeem gespeeld.
De vijf hoogst geklasseerde spelers uit de voorronde worden geplaatst in groep A, de vijf daaropvolgende
in groep B en de vijf laagst geklasseerde spelers in groep C.
Bij een eventueel gelijk aantal behaalde punten in de voorronde worden voor de plaatsing in de
finalegroepen de volgende criteria gehanteerd en dit in volgorde van gewicht.
a: Het onderlinge resultaat.
b: de TPR.
c: De speler met de laagste rating krijgt voorrang.
De punten uit de finalegroep worden opgeteld bij de punten uit de voorronde.
De speler uit groep A die na deze som de meeste punten heeft is kampioen van sc. Middelstum.
Ook hier worden bij een gelijk aantal punten de hierboven genoemde criteria gehanteerd.
In het wedstrijdschema van de finalegroepen zal er met verwisselde kleuren worden gespeeld.
footer