Rangschikking interne competitie na 31/10:

Pos Naam                 Prt  Score  BRtg   Rtg RtTnm   SBgr    We  W-We   TPR
  1 Frits Brandsma         3    3,0  1760  1766     6   2,00  2,78  0,22  1695
  2 Free Bekker            3    2,5  1418  1456    38   2,50  1,00  1,50  1857
  3 Jan Mark Hof           3    2,0  1711  1711     0   1,00  2,01 -0,01  1629
  4 Wim Harmanny           2    1,5     0  1603     0   1,25  1,00  0,50  1603
  5 Joop Naaijer           3    1,5  1335  1353    18   1,00  0,79  0,71  1546
  6 Harry Wubs             2    1,0  1839  1824   -15   2,00  1,59 -0,59  1564
  7 Bert Koster            2    1,0  1540  1543     3   1,00  0,87  0,13  1592
  8 Bé Prins               3    1,0  1474  1457   -17   2,00  1,68 -0,68  1311
  9 Sjouke Gerbens         3    1,0  1420  1412    -8   0,00  1,33 -0,33  1282
 10 Joost van Melle        3    0,5  1404  1386   -18   0,75  0,71 -0,71  1148
 11 Jan van den Berg       3    0,0  1147  1141    -6   0,00  0,24 -0,24  1230   
SB: Sonneborn-Berger
We: Verwachte score
W-We: Het verschil tussen de verwachte score en de werkelijke score.
De beginratings zijn ontleend aan de ratinglijst van 1 augustus 2017.
Klik hier voor meer overzichten.

Programma en uitslagen:

Ronde 3    10-10-2017:                    Ronde 4   28-11-2017  o.v.:
1 Free          - Harry         1-0       Harry          - Bé            -
2 Jan v/d B     - Jan Mark      0-1       Bert           - Sjouke        - 
3 Joop          - Bé            ˝-˝       Free           - Frits         -
4 Wim           - Sjouke        1-0       Jan v/d B      - Joost         -
5 Joost         - Frits         0-1       Joop           - Wim           -
Ronde 1 12-9-2017: Ronde 2 3-10-2017: 1 Joost - Joop 0-1 Bert - Jan Mark 0-1 2 Frits - Jan v/d B 1-0 Free - Bé ˝-˝ 3 Sjouke - Free 0-1 Jan v/d B - Sjouke 0-1 4 Bé - Bert 0-1 Joop - Frits 0-1 5 Jan Mark - Harry 0-1 Wim - Joost ˝-˝

Wedstrijdschema:

                                                                 Lotnummers      
Ronde  A          7-5       8-4      9-3     10-2     11-1       1 Free
Ronde  3   x      1-10      2-9      3-8      4-7      5-6       2 Jan v/d B 
Ronde  C          6-4       7-3      8-2      9-1     10-11      3 Joop
Ronde  2   x     11-9       1-8      2-7      3-6      4-5       4 Wim 
Ronde  1   x      5-3       6-2      7-1      8-11     9-10      5 Joost
Ronde  4   #     10-8      11-7      1-6      2-5      3-4       6 Frits
Ronde  G          4-2       5-1      6-11     7-10     8-9       7 Sjouke
Ronde  H          9-7      10-6     11-5      1-4      2-3       8 Bé 
Ronde  I          3-1       4-11     5-10     6-9      7-8       9 Jan Mark
Ronde  J          8-6       9-5     10-4     11-3      1-2      10 Harry 
Ronde  K          2-11      3-10     4-9      5-8      6-7      11 Bert      
                                                               
x  gespeelde ronde
#  aanstaande ronde                                 
*  uitgestelde partij 
+  vooruitgespeelde of te spelen partij
x  geschrapte partij

Toelichting interne competitie

Speeltempo: 90 minuten voor de hele partij + 30 seconden increment per zet.
Paringssysteem Round Robin, iedere speler speelt eenmaal tegen alle deelnemers.
De winnaar van deze competitie is kampioen van SC.Middelstum
Voor de klassering worden de volgende criteria gehanteerd en dit in volgorde van gewicht:
A: De hoogste score
B: De hoogste Sonneborn-Berger score (SB)
C: De hoogste overscore (W-We)
De resultaten worden ter verwerking op de ratinglijst van augustus 2018 aan de KNSB aangeboden.

De bekercompetitie

Eerste ronde 14-11-2017:      45 m. pppp         Snelschaken         Armageddon
Jan Bol     - Albert *           1-1                1-1                 0-1
Harry *     - Frits             1˝-˝                 -                   -
Bé          - Bert *             0-2                 -                   -
Freddie *   - Joop              1˝-˝                 -                   -
Joost       - Jan v/d B *        0-2                 -                   -
Jan Mark *  - Sjouke             2-0                 -                   -
Wim *       - Free               2-0                 -                   -
Ben         - Gerry               -                  -                   -
De kwartfinales
Albert      - Harry               -                  -                   -
Bert        - Gerry/Ben           -                  -                   -
Wim         - Jan Mark            -                  -                   - 
Jan v/d B   - Freddie             -                  -                   -

Toelichting bekercompetitie.

De winnaars plaatsen zich voor de volgende ronde.
Elke ronde bestaat uit een match over 2 partijen waarvoor 45 minuten per persoon per partij geldt. Voor de kleur in de eerste partij wordt geloot, de tweede partij wordt met verwisselde kleuren gespeeld.
Bij een gelijke stand in de match worden er 2 snelschaakpartijen gespeeld waarvoor de spelers 5 minuten pppp krijgen met een increment van 3 seconden per zet. De kleurvolgorde is hetzelfde als eerder in de match.
Is na deze snelschaakpartijen de stand nog steeds gelijk dan wordt er een beslissing geforceerd door middel van een Armageddonpartij waarbij voor de kleur wordt geloot.
Hierbij krijgt wit 6 en zwart 5 minuten. De witspeler moet winnen om zich te plaatsen voor de volgende ronde; de zwartspeler plaatst zich dus ook bij remise.
Alleen voor de 45 min. partijen geldt de verplichting om te noteren.
De resultaten zullen niet ter verwerking op de ratinglijst aan de KNSB worden aangeboden.

De bekercompetitie (2015-2016):

Finale                        45 m. pppp         Snelschaken         Armageddon
Albert      - Harry               -                  -                   -
footer